Міністр екології та природних ресурсів України закликає пересічних українців зміни свої повсякденні звички. Наприклад, відмовитися від використання одноразового посуду.Про це він сказав в ефірі програми “Новий Погляд” на ТРК РАІ (м. Івано-Франківськ).

«Я завжди наводжу дуже простий приклад, коли люди щодня зранку біля свого офісу чи університету купують каву в одноразовому стаканчику, а, як правило, вони це роблять двічі чи тричі на день, і такими елементарними діями продукують зайві відходи. Куди екологічніше брати з собою термос і пити каву з нього. Те ж саме стосується безфосфатних миючих засобів. Звісно, це нова культура поведінки. Зміни не відбудуться в один момент, але їх потрібно популяризувати», – сказав Міністр.

Остап Семерак зазначив, що паперові стаканчики є більш екологічно чистими, ніж пластикові, але насправді виробники часто вкривають їх пластиковим або восковим шаром, який утримує тепло це не дозволяє переробляти паперові волокна.

«Для України важливо не лише отримати закони, як у Європейському Союзі, але й навчитися їх виконувати. Це стосується, у тому числі, нашої поведінки з відходами та поширення інформації, як ми будемо досягати цілей Національної стратегії управління відходами, схваленої Урядом, але перше завдання, яке стоїть перед нами, – зменшити кількість відходів», – сказав Остап Семерак.

Міністр зазначив, що постійно намагається знайти час аби поспілкуватися зі школярами та студентами, щоб з агітувати їх до нової екологічної поведінки.

«Саме тому я йду до навчальних закладів, звертаюся до церков і прошу сприяти у проведенні екологічної просвітницької роботи. Зокрема, що стосується використання пластику у побуті. До медіа все ще тяжко достукатися, але поступово стає більше сюжетів та публікацій у ЗМІ на екологічну тематику. Вода камінь точить», – резюмував Остап Семерак.