16 січня набув чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, яка зобов’язує представників сфери обслуговування надавати свої послуги українською мовою.

За тиждень дії даної статті до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг та звернень громадян. Повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці Фейсбук.

Найбільше скарг надійшло зі Столиці та Київської області – 74, з Львівської – 17, Одеської та Харківської областей – по 12. Найменше скарг надійшло з півдня та сходу України.

Порушення, які було виявлено:

  • відсутність  української версії інтернет-видань та сайтів інтернет-магазинів – 117;
  • порушення своїх прав у сфері обслуговування – 34;
  • розміщення реклами недержавною мовою – 25;
  • порушення мовного законодавства у сфері освіти – 4;
  • використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови – 3;

На телефонну лінію Секретаріату з надання додаткової інформації та консультацій звернулися близько 50 осіб.

“Громадяни серед іншого просять роз’яснити, чи зобов’язані представники сфери обслуговування надавати інформацію про товари і послуги державною мовою на прохання споживача. Тому звертаємо увагу, що, відповідно до закону, на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, крім державної, тільки у разі  якщо це прийнятно для обох сторін“, – зазначили у Пресслужба Уповноваженого.