Кременчук вже наступного тижня отримає спеціальний автомобіль з цистерною для перевезення медичного кисню від підприємства-виробника до лікарень міста. Про це повідомив керівник департаменту охорони здоров’я Максим Середа на засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації.

Треба зазначити, що у інфекційному відділенні лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» завершено  роботи з монтажу киснепроводу від кріоємності до ліжок пацієнтів і кисень подано у систему. Тепер хворі отримують кисень централізовано. Кріоємність обладнана випарювачем, що дозволяє безперебійно транспортувати рідкий кисень до ліжок  пацієнтів за будь-яких погодних умов. Наразі пацієнти інфекційного відділення забезпечені киснем на 120%.

Також встановлено додатковий кріоциліндр для збереження рідкого кисню на території І міської лікарні ім. Богаєвського, який має дещо менший об’єм. 

«Відтепер, з урахуванням інших ємностей, запасів кисню у цьому лікувальному закладі вистачає на тиждень і вони своєчасно поповнюються», – зазначив Максим Середа.