У Кременчуці хочуть визнати безпритульних котів, як таких, що виконують природну функцію дератизації (знищення гризунів), частиною екосистеми міста. Відповідний проєкт рішення винесено на голосування сесії Кременчуцької міської ради. Згідно із документом, для захисту котів від жорстокого поводження у нашому місті заборонять зачиняти віконні прорізи підвалів будинків.

Цей проєкт рішення закріплює гуманне відношення до тварин у нашій громаді, яке історично склалося, та забезпечує дотримання норм українського і міжнародного права у сфері поводження з тваринами. Адже Кременчук став одним із перших міст в Україні, де запрацювала програма гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин шляхом біостерилізації, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту рішення.

Як зазначають розробники, відповідна практика вже застосовується в багатьох українських містах, таких як Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Полтава та інших. Також показовою є практика вільного проживання котів у європейських містах. Так, коти визнані частиною екосистеми Варшави, офіційно несуть службу мишоловів у державних установах Великобританії, а у Римі котів зараховано до історичної біокультурної спадщини «Вічного міста».

Пленарне засідання сесії відбудеться 22 грудня.