Міський голова Віталій Малецький повідомив громаді про участь у роботі Форуму «Відродження України – відродження громад», який було організовано й проведено Асоціацією міст України. Він зазначив: «Головне завдання – визначити архітектуру відродженої України в усіх сферах життєдіяльності громад.

У своєму виступі я розповів про ракетні ворожі атаки, які знищили промислові підприємства міста: єдиний в Україні нафтопереробний завод та ТЕЦ, яка постачала тепло і гарячу воду для 180 тисяч мешканців лівобережного Кременчука.

Фактично ми опинилися на порозі енергетичної кризи, адже місто може залишитися без опалення. Але я впевнений, що за допомогою наших колег і партнерів ми зможемо її подолати. Вже сьогодні залучаємо потужності інших підприємств. Паралельно реалізуємо проект з децентралізації систем опалення, встановлення автономних систем, але обсяги цієї роботи навіть важко уявити.

Тож ми дуже сподіваємося на підтримку Президента та Уряду України у вирішенні цього важливого для кременчужан питання.

Торкнувся також і загальноукраїнських питань, які тісно пов’язані з нашим містом. Це і будівництво нового мосту, яке треба обов’язково відновити після війни. Це і подальший розвиток логістики, яка розвинулася завдяки програмам Президента Володимира Зеленського. Нам треба працювати далі. Ми готові розробляти спільні проекти з нашими європейськими та українськими містами-партнерами.

Додам, що у Форумі, окрім представників місцевого самоврядування, органів державної влади України, народних депутатів та експертів, також взяли участь Посол Європейського Союзу, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Леендерт Вербек, Генеральний секретар Ради європейських муніципалітетів та регіонів Фабріціо Россі, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер.

Щиро дякую всім учасникам Форуму за безцінний досвід!

Впевнений, що разом переможемо і відродимо Україну!»