Відсьогодні Кременчук, разом з усією Україною,  у “жовтій” карантинній зоні. Рішення про запровадження на території України «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, прийняте 21 вересня на  позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, у межах цього рівня заборонено, зокрема,  проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території, заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів тощо. Водночас вимоги до жовтого рівня є пом’якшеними для вакцинованих.

Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування.

Верифіковувати безпечність відвідувачів чи працівників закладів (крім освіти)  мають за наявністю  міжнародних свідоцтв, “жовтих” чи “зелених” внутрішніх COVID-сертифікатів, довідки  про щеплення, чинної довідки про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген.

Заклади освіти зможуть працювати лише за умови наявності не менше як 80% працівників хоча б одного щеплення.

Нагадаємо, що за інформацією департаменту освіти Кременчука, всі школи та дошкільні заклади міста, що знаходяться в його підпорядкуванні,  продовжать  працювати у звичайному режимі, тому що більше 80% педагогічних працівників вакцинувалися проти коронавірусу, що відповідає діючим карантинним вимогам.