В холодну пору року хочеться добряче прогрітися. Щоб аж до кісток. І в цьому допоможе візит до сауни або лазні. Для наших читачів ми запитали поради та лікаря, аби ваш «гарячий» відпочинок пройшов із користю для здоров’я.

Різка зміна температури тіла – нагрівання і охолодження, – це шокова терапія для організму. Система кровотворення починає «викидати» в кров більше лейкоцитів – білих клітин крові, які стимулюють підвищення імунітету. Вони захищають організм від будь-яких збудників захворювання.

– Також збільшується вироблення такої активної речовини, як інтерферон. Це працює на підвищення нашого неспецифічного імунітету і захищає проти вірусів і бактерій, – розповіла завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6 Тетяна Іванчо.

Окрім покращення імунітету, відвідування лазні чи то сауни тренує судинну систему. Під час процедур вона отримує шокове навантаження. І судинна система стає більш витривалою. Але! Не треба у парильні намагатися ставити якісь рекорди, типу, хто довше просидить або витримає більшу температуру. Таким чином процедури із розряду корисних стануть небезпечними для здоров’я.

Правила безпечного відпочинку

Людям із вадами серця, нирок, у разі захворювання на цукровий діабет або наявності пухлин паритися заборонено. В окремих випадках слід порадитися з фахівцем. Протипоказання для відвідування парильні – період загострення хронічних захворювань. Не можна відвідувати парну, якщо у вас підвищена температура тіла, а також при вже наявному ГРВІ. Стосовно шокових процедур. Від обливання холодною водою або пірнання у крижану воду слід відмовитись людям із захворюванням суглобів і хребта. Тривалість перебування у парильній залежить від стану здоров’я. Оптимальне перебування – 7-10 хвилин.

Під час відпочинку необхідно забути про вживання алкоголю, а також важкої їжі. Пийте теплі напої, такі як чай, морс, сік, відвари трав.

На відпочинок краще взяти свої рушники, простирадло і капці. У період пандемії коронавірусу варто взяти з собою і антисептик. Звісно, у лазні вам запропонують гостьові комплекти. Але все ж, задля власного спокою, слід принести свої речі, аби уникнути ризику «підхопити» грибок або якусь інфекцію. Лазня і сауна – це місце з ідеальними умовами для розповсюдження та тривалого проживання вірусів і бактерій.