Відомий педіатр Євген Комаровський ставить Кременчук у приклад всій Україні. Це пов’язано з новою міською Програмою профілактики ротавірусу, яку затвердили на травневій сесії міськради. З липня цього року вакцини купуватимуть за кошти міського бюджету.

Ротавірусна інфекція вражає майже 99 % малюків віком до 5 років. Симптоматика хвороби дуже схожа на ГРВІ, але доповнена розладами шлунку та високою температурою. А найтяжчий наслідок хвороби – зневоднення організму. Ми зателефонували лікарю задля коментаря. На думку Комаровського, вакцинація – єдиний спосіб вберегти дитину від цієї недуги.

– Найчастіше хворіють діти віком від півроку до 2 років. Кожного року від ротавірусу помирає близько півмільйона дітей. Та все ж у більшості випадків хвороба протікає у неважкій формі. Тому, якщо є можливість зробити вакцинацію від цієї хвороби – то треба робити, – зазначає Євген Комаровський.

Але вакцини від ротавірусу немає в загальнонаціональному списку щеплень, які держава надає безкоштовно. Тож захистити свою дитину, можна лише придбавши вакцину самостійно. Коштує ж вона близько 900 гривень. Не кожному по кишені. Та для кременчуцьких батьків від учора усе змінилося. Міська рада затвердила на сесії програму профілактики ротавірусу, і з липня цього року вакцини купуватимуть за кошти міського бюджету. Ініціювала це рішення депутат і молода мама Зінаїда Проценко.

– Взимку захворіли мої діти. Ми викликали лікаря, який сказав, що це дуже схоже на ротавірус. Коли ми зрозуміли, що температуру дитині ми збити не можемо, то одразу почали дивитися в інтернеті, що можна зробити в такому випадку. І натрапили на відео Євгена Комаровського, де покрокова розповідалось, що робити, якщо в дитини ротавірус. І він сказав, що існує вакцина, – розповіла Зінаїда Проценко.

Тож, відтепер у Кременчуці, щоб зробити безкоштовне щеплення від ротавірусу, необхідно лише звернутися до свого педіатра, пройти огляд і відвідати кабінет щеплень.

Авторитетний медик Євген Комаровський підкреслив: «У Кременчуці зробили прорив у справі захисту дітей від ротавірусу».