Верховна Рада прийняла Постанову “Про премії Верховної Ради України для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти”, – про це повідомляє пресслужба Верховної Ради України

Українські школярі зможуть отримувати стипендію 10 тисяч гривень щомісяця, якщо наберуть по ЗНО найвищі бали. Щорічно буде виділятися по 250 таких стипендій, які отримають ТОП-10 найкращих учнів кожної області країни, – про це повідомив Володимир Зеленський на засіданні 29 січня.

Учнів вибиратимуть з усіх областей України. Кожен буде отримувати стипендію 10 тисяч гривень щомісяця. Важливою умовою є те, що випускник має обрати навчання в українському вузі, а не за кордоном.

Крім того, президентські стипендії отримуватимуть переможці всеукраїнських учнівських олімпіад, і переможці міжнародних олімпіад. Сума нагороди – 20 тисяч і 100 тисяч гривень відповідно.

Володимир Зеленський також анонсував щорічні гранти для здобуття вищої освіти за кордоном, які будуть виділятися їм особисто. Це США, Великобританія, Німеччина, Франція, Канада, Японія, Китай, Південна Корея і країни. Одержувачі грантів після отримання іноземного диплома зобов’язані будуть повернутися в Україну і три роки пропрацювати на державній службі.