26 листопада Верховна Рада України прийняла рішення про введення в Україні часткового режиму воєнного стану.

Рішення підтримало 276 депутатів. Військовий стан в Україні почне діяти з 09:00 ранку 28 листопада по 25 грудня 2018 року.

Під час виступу у парламенті Петро Порошенко заявив, що вніс новий Указ, який передбачає введення військового стану не на 60, а на 30 днів. Крім того, дія Указу стосується не всієї території України, а лише переліку областей:

–  Вінницька ;
–  Луганська ;
–  Донецька  ;
–  Миколаївська ;
–  Одеська ;
–  Сумська ;
–  Харківська ;
–  Чернігівська ;
–  Херсонська ;
–  Запорізька ;
–  Внутрішні води Азово-Керченської акваторії.

Порошенко заявив, що військовий стан в окремих регіонах України буде застосовуватися тільки у випадку наземної російської військової агресії.

Причиною введення військового стану в Україні став збройний конфлікт в Азовському морі, який трапився 25 листопада. Російський корабель протаранив український буксир “Яни Капу”, коли він разом з двома броньованими катерами “Бердянськ” і “Нікополь” розпочали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Увечері російський спецназ відкрив вогонь по українських суднах. Ворог захопив три кораблі, шестеро українських військових отримали поранення. У зв’язку з ситуацією в Азові увечері зібрався військовий кабінет, який запропонував ввести режим військового стану в Україні.