Початок Великого посту в 2021 році припадає на третій тиждень календарної весни – 15 березня. Православні на цей період відмовляться віж їжі тваринного походження та сконцентруються на всепрощенні та духовних практиках. Вважається, що Великий піст – найсуворіший. Він триває 7 тижнів і закінчується 1 травня, напередодні Великодня. У цьому матеріалі ми зібрали найважливіші факти про те, що можна і не можна їсти в цей період.

Що не можна їсти в період Великого посту?

Це найбільш тривалий і суворий піст. Під забороною м’ясо, молочні продукти та яйця, а також усі страви із вмістом зазначених продуктів, зокрема й випічка, соуси і солодощі.

У перший та останній тижні слід дотримуватися особливо суворого посту.

Понеділок, середа та п’ятниця – найсуворіші дні посту. Це дні сухоїдіння, коли дозволено харчуватися лише невареними стравами без олії.

По вихідних можна готувати гарячу їжу з додаванням олії та випити трохи вина.

У такі великі свята, як Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та Вербна неділя (25 квітня), якщо вона не збігається зі Страсною седмицею, дозволяється готувати страви з рибою та морепродуктами.

Основними ж продуктами харчування на період Великого посту є овочі, фрукти, бобові, горіхи, сухофрукти, мед, хліб, а також різні соління та варення.

Крім обмежень у їжі, вірянам також рекомендовано утримуватися від розваг та алкоголю. Головними на весь цей час повинні стати молитви, адже це час очищення душі й тіла.

Що сьогодні не можна робити?

Не можна скандалити, веселитися, пити алкоголь, потрібно їсти тільки овочі й то один раз на день після заходу сонця.