Для кременчуцької ПЛР-лабораторії придбають ще один ампліфікатор. Це обладнання, що необхідне для проведення аналізів на наявність коронавірусного захворювання. Відповідне рішення прийняли сьогодні на засіданні міськвиконкому.

-В нас є один ампліфікатор. На даний час за півтори зміни (12 годин) ми можемо максимально зробити 210-220 аналізів. Якщо придбати ще один апарат, то пропускна спроможність лабораторії збільшиться вдвічі. За півтори зміни лабораторія зможе робити 420-450 аналізів, – повідомив керівник департаменту охорони здоров’я Максим Середа.

Вартість такого обладнання – приблизно 820 тисяч гривень. Ампліфікатор придбають за рахунок цільової субвенції.

– Ми піднімали це питання перед головним санітарним лікарем паном Ляшком. І він відгукнувся – прокоментував міський голова Віталій Малецький.

Як зазначив очільник міста, коли нове обладнання надійде до нашої лабораторії, то Кременчук зможе допомогти Горішнім Плавням з аналізами на COVID-19. Наразі мешканці сусіднього міста змушені чекати результати аналізів по 3-4 дні, тому що їх проводять у Полтаві. Якщо проби перевірятимуть у кременчуцькій ПЛР-лабораторії, то мешканці Горішніх Плавнів отримуватимуть результати день в день.