Україна стала першою державою в світі, де цифрові паспорти юридично прирівняли до паперових та пластикових документів. Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації.

Верховна Рада 30 березня ухвалила закон “Про внесення змін до закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”. За законопроєкт проголосували 302 депутати ВРУ.

Біометричний паспорт та ID-картка у “Дії” з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового, а Україна — новатором у сфері використання цифрових документів. І користувачі Дії більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають.

– Це значно спростить життя громадянам та дасть старт масштабній цифровізації бізнесу та держави. До того ж цифрові паспорти набагато безпечніші і комфортніші, ніж паперові, – зазначають у Міністерстві.

Цифрові паспорти можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадків перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.