Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради

Кременчуцького району Полтавської області ынформує:

Основним способом захисту населення від засобів ураження противника під час війни є укриття його в фонді захисних споруд цивільного захисту, який складається  із захисних споруд (сховищ та протирадіаційних укриттів), зокрема швидкоспоруджуваних, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів і є основним засобом колективного захисту населення.

Захисні споруди цивільного захисту – призначені для захисту (укриття) населення від засобів масового ураження в особливий період та від дії факторів ураження надзвичайних ситуацій у мирний час.

Сховища – герметичні споруди для захисту людей, в яких протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних дій та терористичних актів.

Протирадіаційні укриття – негерметичні споруди для захисту людей, в яких створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.

Швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту – захисні споруди, що зводяться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

Для захисту людей від факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій та дії засобів ураження під час війни також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Споруди подвійного призначення – це наземні або підземні споруди, що можуть бути використані за основним функціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіші укриття – це фортифікаційні споруди, цокольні або підвальні приміщення, що знижують комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження під час війни.

Сховища та протирадіаційні укриття призначені для укриття найбільшої працюючої зміни підприємств, установ та організації, які мають завдання на особливий період та забезпечують роботу основних систем життєзабезпечення населеного пункту, а також хворих, медичного та обслуговуючого персоналу закладів охорони здоров’я.

Укриття інших категорій населення здійснюється у підвальних, напівпідвальних та інших заглиблених приміщеннях, які є на території  громади.

Працівники суб’єктів господарювання у робочий час укриваються за планами керівників суб’єктів господарювання за місцем роботи.

Для захисту непрацюючого населення використовується наявний фонд підвальних приміщень житлових будинків.

Мешканці приватного сектору укриваються у власних заглиблених приміщеннях (погреби, підвали тощо).

У разі відсутності власних підвальних приміщень в багатоквартирних житлових будинках – укриття населення здійснюється у підвальних приміщеннях будинків, які розташовані поруч і мають можливість за своєю площею прийняти додаткове населення.

З метою укриття населення в місті створено фонд захисних споруд цивільного захисту, в якому на обліку знаходиться 116 споруд цивільного захисту, що перебувають на утриманні підприємств, установ та організацій різних форм власності та підпорядкування, з них 84 сховища, 32 протирадіаційних укриття, 20 найпростіших укриттів та 1047 підвальних приміщень. Інформація щодо фонду захисних споруд цивільного захисту та їх адреси, в т.ч. найпростіших укриттів (підвальних приміщень), розміщена на офіційному сайті Кременчуцької міської ради на сторінці управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення в розділі ”Захисні споруди”.

Також на сайті пошукової системи мережі Інтернет ”Google” за посиланням: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=10wBVAAKCTHdPXYODiUbhjTTrJoY&ll=49.06529270000002%2C33.405291300000016&z=18, в розділі – «Захисні споруди» розміщені інформаційні матеріали розташування захисних споруд цивільного захисту міста на  карті Кременчука з адресам їх розташування.

Крім того в мобільному додатку «УКРИТТЯ КРЕМЕНЧУК» ви можете знайти найближчі до Вас укриття з прив’язкою до Вашого місця знаходження на місцевості по Кременчуцькій міській територіальній громаді.

Балансоутримувачі, співвласники багатоквартирних будинків, управителі та власники підвальних приміщень житлових будинків за необхідності забезпечують вільний доступ, належний санітарний та протипожежний стан приміщень, тимчасового пристосованих для укриття населення.

Життя населення багато в чому залежить від їх вправних та правильних дій в разі виникнення загрози нападу противника та за сигналами оповіщення цивільного захисту.

Не нехтуйте повітряними тривогами – ховайтесь в укриття!