Українці зможуть змінювати своє “по-батькові” та навіть брати “по-матері”. Народні депутати підготували відповідний законопроєкт і подали на розгляд Верховної Ради.

Зазначається, що змінювати по-батькові дозволятьметься українцям, які досягли 16-річного віку. А також з 14 років, але із дозволу батьків чи опікунів.

 

– Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, що передбачено статею 22 Конституції України.

Чинне на сьогоднішній день законодавство України відносно вільно дозволяє фізичній особі змінювати ім’я або прізвище. Однак на відміну від можливості змінити власне ім’я та прізвище, чинне законодавство прямо не передбачає право особи змінювати на власний розсуд своє по батькові, чим порушує вимоги вище вказаних статей Конституції України, – йдеться у пояснювальній записці.

Тим часом, проти законопроєкту виступають громадські організації, які захищають права татусів. На їх думку, така норма дасть поле для спікуляції з боку жінок, ображених на колишніх чоловіків.