Перша міська лікарня Кременчука увійшла в четвірку закладів охорони здоров’я Полтавщини, де надається медична послуга тромболізис. Нею охоплюються ті пацієнти, які з симптомами інсульту  були госпіталізовані в  медичний заклад  у так зване терапевтичне «вікно» (до 4 годин від появи перших симптомів хвороби).

Про це повідомляють на сайті виконкому.

Тромболіптична терапії в Першій міській лікарні надається другий рік поспіль  відповідно до договору з Національною службою охорони здоров’я України. Для пацієнтів вона є абсолютно безкоштовною. До пакету цієї медичної послуги входить проведення комп’ютерної томографії, інші медичні обстеження  та безпосередньо тромболіптична терапія.

Як зазначають медики, наразі метод лікування тромболізисом  є найбільш ефективним при розвитку ішемічних інсультів. Після нього повністю відновлюється кровообіг у раніше уражених тромбами ділянках кровоносної системи людини, що також зберігає нормальну роботу її  головного мозку без найменших його пошкоджень.

Таким чином, інсультний стан вже не є вироком, і пацієнт після курсу лікування повертається до нормального життя. Головне — вчасно, в період від 3,5 – 4,5 годин від початку інсультних проявів,  потрапити до лікувального закладу,  щоб розпочати тромболізптичну терапію, яка допоможе уникнути незворотних наслідків.

Варто зазначити, що минулого року в Першій міській лікарні було проведено 20 тромболізисів, а за перший квартал цього року така медична послуга надана 10 пацієнтам лікарні. Завдяки цій процедурі пацієнти повністю повернулися  до нормального здорового стану, що раніше було практично неможливим.