Щастя – одна з головних цілей людини. Щоб показати це у 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя. Метою цього свята є звернути увагу людей на задоволеність життям та підтримати їх у прагненні бути щасливими.

Ініціатива запровадження Міжнародного дня щастя прийшла з невеликої країни – Бутан. Вважається, що мешканці Королівства Бутан найщасливіші люди у світі.

Поняття щастя вивчається такими науками, як філософія, фізіологія, етика, психологія.

Фізіологи вивчають щастя у тісному зв’язку з так званими «гормонами щастя». Вони вважають, що щастя- це біохімічні процеси, які пов’язані з гормонами серотоніном, який гарантує прилив бадьорості та гарного настрою, дофаміном, який забезпечує позитивним настроєм, та ендорфінами, які надають короткостроковий прилив ейфорії.

Заняття спортом також можуть зробити людей щасливішими. Інтенсивні фізичні вправи стимулюють вироблення дофаміну, а ультрафіолет збільшує концентрацію серотоніну.

Психолог Тім Боно, зам декана факультету психології Вашингтонського університету в Сент-Луїсі написав книгу «Коли «лайків» недостатньо». В цій книзі він пояснює, що треба робити, аби відчувати себе щасливіше в нашому сучасному світі, яким правлять технології та соціальні мережі. Нічого складного, місцями навіть на грані банального, проте це працює.

Щастя людині може додати звичайна посмішка, але тільки якщо вона щира настрій буде ставати краще. Також люди відчувають себе щасливими, коли витрачають щось на інших людей, незалежно від того, гроші це чи емоції.

Міжнародний день щастя святкують майже у всіх країнах світу. Але найбільше уваги йому приділяють в соціальних мережах. Зазвичай 20 березня інтернет-користувачі відправляють один одному віртуальні листівки, привітання у віршах та інші приємні речі, які здатні зробити їх отримувача хоча б трохи щасливішим.

Це свято дуже полюбляють мешканці нашої планети, адже його принципи зрозумілі та усі громадяни світу приймають їх.