У Кременчуці продовжує зростати рівень захворюваності на COVID-19. Цього тижня у місті зареєстровано 443 нових випадків захворювання на корона вірусну хворобу, минулого тижня – 394. З початку пандемії у місті захворіли на коронавірусну інфекцію 7725 осіб, 6303 з них одужали, 196, на жаль, померли. Наразі 1152 кременчужан лікуються від COVID-19  амбулаторно, 120 – у стаціонарах міських лікарень.

Про це сьогодні повідомив директор департаменту охорони здоров’я Максим Середа на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації.

Цього тижня у місті виявлено 125 вперше виявлених випадків захворювання на пневмонії у дорослих та 1 – у дитини, всього амбулаторно з діагнозом пневмонія проходять лікування 331 особа.

У стаціонарних відділення міських лікарень з діагнозом пневмонія проходять лікування 234 пацієнти, 107 із них у важкому стані на кисневій терапії:

– у інфекційному шпиталі КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського»  – 76 осіб;

– у інфекційному відділенні КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»» – 49 осіб;

– у Кременчуцькій центральній районній лікарні – 47 осіб;

– у лікарні «Правобережній» – 8 осіб;

– у лікарні «Придніпровській» – 23 особи;

– у інфекційному відділенні КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» – 31 дитина.

У Кременчуці продовжують проводити тестування на COVID-19. Щоденно проводиться близько 500 ПЛР та ІФА тестувань.

За словами головного медика міста на сьогоднішній день Кременчук по 2 критеріям підпадає під показники «жовтої» зони, по 2 – до «помаранчевої», по 2 – до «червоної».  У місті перевищено показник виявлення нових випадків інфікування, він має бути нижчим 20% , фактично у Кременчуці  він складає 28,8. Перевищено і рівень госпіталізації, він має бути  60 на 100 тисяч населення, фактично – 75,7. Щоденно до лікувальних закладів міста госпіталізують на 10-15 хворих більше ніж попереднього дня. На даний час, за словами Максима Середи, потужностей міських лікарень  та ліжок з киснем вистачає. Про те, ситуація щодо захворюваності на  COVID-19 у місті, як і в області продовжує погіршуватися, тому необхідно суворо дотримуватися вимог карантину  – безпечної дистанції,  особистого захисту органів дихання, обов’язкової  санітарної обробки рук, а також не відвідувати місця з великим скупченням людей.