У Кременчуці створено заклад позашкільної освіти «Академія майбутнього». Рішення про це ухвалили депутати на пленарному засіданні Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області. Створено цей заклад неформальної дитячої освіти шляхом приєднання до  Еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Центру позашкільної освіти та Центру позашкільної освіти «Лідер».

Під час обговорення проєкту рішення міський голова Віталій Малецький зазначив, що об’єднання цих трьох закладів позашкільної освіти передбачає певну реорганізацію, яка не відобразиться ані на кількості гуртків, ані на  кількості вихованців, ані на фінансуванні сфери неформальної освіти. Крім того, приміщення цих закладів позашкілля залишаться в системі, їх не збираються здавати в оренду чи то виставляти на продаж.

Керівник міста наголосив, що «Академія майбутнього»  має стати таким центром сучасного розвитку дітей, де підростаючим кременчужанам надаються такі освітні послуги, що відповідають і вимогам часу, і власне інтересам дітей. Що стосується керівників гуртків, які працюють у трьох позашкільних закладах, то в новоствореному центрі «Академія майбутнього» хочуть бачити всіх, хто прагне працювати з дітьми, прагне розвивати їх таланти та разом із дітьми рухатися в «ногу з часом».

Нагадаємо, у  Кременчуці діє розгалужена система позашкільної освіти.  Діти віком від 3 до 17 років мають можливість відвідувати здобувати  позашкільну освіту в комунальних закладах і навіть у деяких приватних закладах. Міська програма розвитку позашкільної освіти фінансується у повному обсязі. Навчання кременчуцької малечі в цих закладах фінансується лише  з  міського бюджету.

Три роки тому в місті була запроваджена українсько-литовська модель неформальної освіти дітей, що передбачає забезпечення підростаючих кременчужан грошовими сертифікатами, які вони використовують для оплати послуг за навчання в гуртках, клубах тощо. Кошти на ці цілі виділяють із міського бюджету.

Це був перший крок реформування галузі позашкільної освіти Кременчука. Наразі його визнано перспективним на державному рівні. Цей досвід вже переймають в інших містах України.  Подальшим кроком на шляху покращення якості послуг галузі неформальної освіти є створення «Академії майбутнього».

Внаслідок об’єднання  трьох закладів позашкілля очікується економія штатних одиниць за рахунок зменшення на 12,5 ставок, посади яких віднесено до адміністративно-господарчого персоналу. Орієнтовна економія коштів місцевого бюджету від цього складе близько 1,8 млн. грн. на рік, які в подальшому можна буде спрямовувати на розвиток галузі.