У Кременчуцькому районному управлінні поліції Полтавщини 30 березня розпочала свою роботу мобільна група з протидії домашньому насильству. Це вже другий підрозділ на Полтавщині, який орієнтований виключно на протидію домашньому насильству. Нагадаємо, що аналогічний підрозділ запрацював у Полтаві з листопада 2019 року.

Про це повідомляють на офійційному сайті Національної поліції.

Перші настанови 12-ом поліцейським, які входять до мобільної групи, надав Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавської області, Олексій Нікітенко, начальник відділу превенції Кременчуцького районного управління поліції та директор департаменту у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Андрій Макаров.

Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавської області, зазначив: «Основне завдання новоствореного підрозділу – своєчасне та якісне реагування на факти вчинення домашнього насильства, робота у напрямку запобігання таким правопорушенням. До складу мобільної групи входить 12 поліцейських. Всі вони пройшли спеціальний тренінг із питань протидії домашньому насильству та отримали відповідні сертифікати. Для виїзду на виклики мобільній групі виділено службовий автомобіль «Renault Duster». Переконаний, що новостворені підрозділи з протидії домашньому насильству будуть ефективними та максимально захищатимуть громадян від кривдників».

За словами начальника відділу превенції Кременчуцького районного управління поліції Олексія Нікітенко, у Кременчуці з початку 2021 року поліцейськими складено 60 адміністративних протоколів за статтею 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення та  винесено 23 термінових заборонних приписи стосовно кривдників.

Поліція Полтавщини закликає громадян до активної співпраці щодо протидії насильству. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, не зволікайте, а інформуйте поліцію за номером 102, або на безкоштовну національну «Гарячу лінію» з протидії домашньому насильству за номерами: 0 800 500 335 чи на номер – 116-123.