Магічне місце є у Кременчуці. Це – сквер “Музейний”, що розташовано при вході до Кременчуцького краєзнавчого музею. Ми вже розповідали вам про “Громовий камінь”, де кременчужани шукають точку, в яку влучила блискавка. І на часі – ще один чарівний секрет.

Окрім чарівного каміння, є у сквері «Музейному» ще один експонат з давньою історією. Це – половецька баба. Кам’яна скульптура воїна-половця. Вона є одним із символів містичного Кременчука. У кам’яної баби на місці вушок є заглиблення. І цей експонат також вислуховує бажання кременчужан. Можливо, навіть і здійснює. Проте, є кілька нюансів. Як повідомила директор музею Алла Гайшинська, бажання необхідно загадувати опівночі і виключно у дні, коли на небі сяє повний місяць.

У продовження теми нового скверу, варто розповісти про дно силурійського моря. До початку ремонту у сквері «Музейному» існував французький фонтан. Зберегти його не вдалося. Проте наразі кременчужани і гості міста можуть побачити його дно – і це дно силурійського моря. Багато мільйонів років тому на місці, де зараз стоїть Кременчук, хлюпотіли хвилі моря. І на ділянці біля музею можна розгледіти ракоскорпіона, різноманітних молюсків та інших мешканців моря, яких вже і не існує. Але їхні скам’янілі залишки є у експозиції кременчуцького краєзнавчого музею.