Цього року кременчуцькій благодійній акції «Святий Миколай дітям» виповнюється 18 років. Кожної зими 19 грудня діти із соціальних закладів міста отримують подарунки від «доброго чудотворця». У перший рік проведення акції вітали хлопчиків та дівчат тільки в одному соціальному закладі. Але з часом благодійний захід у Кременчуці ставав масштабнішим. Згодом стартував марафон написання листів Святому Миколаю. У перших марафонах брали участь до 50 хлопчиків та дівчат. Та з кожним роком все більше і більше маленьких кременчужан почали отримувати подарунки. Минулого року у рамках благодійної акції волонтери привітали 4100 дітлахів із соціальних закладів (Будинок дитини, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, Центр реабілітації дітей-інвалідів, Спеціальна школа Макаренка, спеціалізована школа, виховна колонія для неповнолітніх), дітей із родин, які опинились у складних життєвих обставинах та дітей героїв АТО.

Акція «Святий Миколай дітям» одна із найкращих в Україні. Такий благодійний захід проводять у Львові та інших містах на західній Україні. Але по кількості подарованих подарунків Кременчук випереджає інші міста. Наприклад, у минулому році у Львові, у рамках акції «Миколай про тебе не забуде» привітали 2800 дітлахів, у Кременчуці – 4100.

Про високі результати кременчуцької благодійної акції дізналися інші міста. Наприклад, населені пункти Полтавщини також перейняли досвід кременчуцької акції.  Гості приїжджали на форуми до наших організаторів та волонтерів Молодіжного Парламенту, після чого стали також у себе проводити подібний захід доброти.

Святий Миколай короновірусу не боїться

Організатори акції не змогли залишити дітлахів без уваги навіть у складний час. Навіть у період карантинних обмежень діти, які потребують нашої підтримки, отримають довгоочікувані іграшки та речі. Марафон написання листів Святому Миколаю вже стартував. Шостий рік поспіль вихованці різних соціальних закладів малюють подарунки, які хочуть отримати в день свята від Святого Миколая. Звичайно, карантинні обмеження внесли зміни у проведення акції. Тому благодійний захід цього року відбудеться у дещо іншому форматі. Через карантинні вимоги цього року волонтери не збиратимуть подарунків у магазинах міста і не прийматимуть іграшок і речей, які вже були у вжитку. Зазвичай волонтери Молодіжного Парламенту допомагають дітям писати листи у соціальних закладах, але у рамках карантинних заходів хлопчики та дівчатка намалювали малюнки із вихователями і передали їх волонтерам. Тож, помічники Святого Миколая вже мають 58 дитячих мрій. Хлопчики намалювали здебільшого машинки, конструктори, літаки, намети. Дівчатка мріють про ляльок, лялькових будиночків, м’яких іграшок.  Наприклад Олег (6 років) дуже хоче у святковий день отримати набір LEGO та іграшковий потяг. Даша (7 років) бажає ляльку зі світлим волоссям, а маленький трирічний Юра мріє про машинку.

Усі написані листи організатори акції публікують у Фейсбуці у групі Молодіжного Парламенту Кременчука, в альбомі «Марафон написання листів». Наразі небайдужі кременчужани вже приносять подарунки до головного офісу Святого Миколая.

Волонтери збирають подарунки також і для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Таких дітей багато, тому подарунки потрібні. У  якості сюрпризу можна приносити волонтерам нові іграшки, канцтовари, запаковані предмети побуту, засоби гігієни, пакунки із солодощами. У святковий день дітям передадуть подарунки.

Здійсни мрію дитини!

Щоб здійснити дитячу мрію і подарувати індивідуальний подарунок, потрібно обрати малюнок в альбомі «Марафон написання листів 2020», придбати бажану річ та принести до офісу Святого Миколая, що знаходиться на вулиці Шевченка 19/3. Двері офісу Святого Миколая відчинені у будні дні з 9.00-18.00 та у суботу з 11.00 – 14.00. Збір подарунків триває до 14-го грудня. Детальну інформацію можна дізнатися за телефоном 068 018 18 95.

Організатори благодійної акції «Святий Миколай дітям» у Кременчуці традиційно є Молодіжний Парламент Кременчука, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, Управління молоді та спорту, Управління сімей та дітей, Департамент освіти та Кременчуцький центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки міської влади. До акції також долучилися газета «Телеграф», телеканал «Кременчук» та газета «Кременчуцькі новини».