Масляна – одне з найвеселіших та найситніших свят року. У 2021 році Масляну розпочали святкувати 8 березня. У цей день прийнято закінчувати підготовку розваг, ходити в гості та випікати перший святковий млинець. Його, звичайно ж, потрібно віддавати біднякам – аби пом’янути душі покійних.

Сьогодні – вівторок, який має назву “Сватання”. У цей день у селі прийнято влаштовувати оглядини. Раніше в Великий пост весілля не грали, а ось уже після Пасхи можна було відсвяткувати створення нової сім’ї.

10 березня, середа – Лакомка. У масляну середу мати дружини пече млинці й пригощає ними зятя.

11 березня (четвер) – Розгул. У цей день починається Широка Масляна. І вона не проходить без ігор: хороводи, пісні, катання з гірки, стрибки через багаття.

12 березня (п’ятниця) – Тещині вечірки. В цей день, навпаки, мати дочки сама навідується до будинку зятя, і той повинен нагодувати її символом Масляної. Причому приходить теща не сама, а з подругами, щоб похизуватися перед ними, яку повагу їй виказує зять.

13 березня (субота) – Посиденьки зовиці. У передостанній день Масляного тижня молоді невістки запрошують до себе в гості родичів чоловіка, в першу чергу, сестер.

14 березня (неділя) – Проводи. Народ починає підготовку до Великого посту. Просять вибачення у близьких, поминають покійних.

А з 15 березня розпочинається Великий піст.

Цього року через карантин у Кременчуці відмовилися від святкування Масляної.