27 січня у Кременчуці запрацював сучасний планшетний ампліфікатор. Його було придбано за рахунок коштів Державного бюджету вартістю близько 820 тис. грн.

Ампліфікатор нового покоління 2020 року випуску, з сенсорним екраном, що полегшує роботу лаборантів. Одномоментно ампліфікатор може проводити діагностику 96 зразків біоматеріалів. 

На сьогодні центр лабораторних досліджень, що працює при Кременчуцькому пологовому будинку, має 2 ампліфікатори, тобто, лаборанти можуть проводити 700 і більше досліджень за робочу зміну. Тому кременчужани мають можливість отримувати результати день у день.

Треба відзначити, що на початку пандемії, ПЛР-дослідження проводились тільки в обласних центрах, через що результати діагностування отримувались через декілька тижнів. Це негативно відображалося на статистиці захворюваності, тому у Кременчуці було прийнято рішення створити комунальний центр лабораторних досліджень при перинатальному центрі.

Вже навесні 2020 року центр було відкрито. Кошти на створення діагностично-лабораторного центру спрямовувалися як із міського бюджету, а також за рахунок спонсорів.

Подробиці дивіться у сюжеті “Кременчуцьких новин”: