День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян.

За період «Великого терору» на території України було засуджено сотні тисяч осіб, більшість із яких – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та виправно-трудових таборів, заслання, примусове психіатричне лікування.

Головного метою «Великого терору» було фізичне знищення власних громадян, світогляд яких відрізнявся від комуністичного.

Наразі в нашій країні також відбувається запекла боротьба з російським агресором, який застосовує до українців ті самі технології тортур і знущань. Незважаючи на всі труднощі сьогодення для України, її народ не зламати. Українці обов’язково переможуть у своїй визвольній боротьбі.

Слава Україні! Слава її Героям! Слава українським захисникам!