Державна служба статистики провела опитування серед українців на тему паління, було встановлено, що звичку палити має кожен п’ятий українець (18,7%) у віці 12 років і старше. З них 38% курять понад 20 років. Серед дорослих чоловіків курить 43% осіб у віці 18-59 років і 23% осіб непрацездатного віку. Повідомили, що курять, 7% жінок у віці 18-58 років, а серед підлітків у віці 16-17 років курять 6% хлопців і 2% дівчат.Серед курців-українців 35% в середньому викурюють за добу від 6 до 10 сигарет, 32% – від 16 до 20 сигарет. Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більш як 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. 5 причин кинути палити зараз:
– щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч – люди, які є пасивними курцями;
– куріння може спровокувати астму та хвороби дихальних шляхів, коронарну хворобу серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин, аневризму аорти;
Куріння також може стати причиною онкологічних захворювань. За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов’язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік.


– Щороку людина, яка палить витрачає понад 8 тисяч гривень на цигарки ;
– Пасивне куріння також вбиває ваших близьких ;
– Куріння негативно впливає на зовнішній вигляд: шкіра стає сухою і з’являються зморшки, набуває сіруватого кольору, кінчики пальців та зуби стають жовтуватими. Крім того, коли ви кинете курити, ваше дихання стане чистішим, відчуття смаку та запаху покращаться, а займатись фізичними вправами стане легше.