Різдво – одне з найрадісніших християнських свят, який відзначають в Україні у сімейному колі. Не забувають в Україні й про хрещених батьків, до яких ходять у гості та несуть вечерю. 

За традицією ввечері 6 січня, діти носять вечерю своїм хрещеним батькам, вони натомість дають подарунки та гостинці. Після цього вдома разом із рідними сідають за святковий стіл і після появи на небі першої зірки в Різдвяний Святвечір починають трапезу.

Йти у гості з порожніми руками не прийнято. 

Головною ритуальною різдвяною стравою є кутя – саме її і слід взяти в якості частування для хрещених. Справжня православна різдвяна кутя готується з пшениці з додаванням маку, ізюму, сухофруктів, цукатів, меду. 

Ще один обов’язковий продукт, який слід взяти за традицією – хліб або інша випічка. Це може бути пиріг, плетінка, пампушки, булочки, печиво, а також кекс, торт або рулет.

Святий вечір – це завершальний день після тривалого Різдвяного посту. А тому на святковому столі будуть доречними різноманітні м’ясні закуски: ковбаска, сальтисон, шинка, копченості, запечене м’ясо, сало, приготоване зі спеціями, м’ясний рулет, сир або інші скоромні страви, якими можна поласувати в Різдво.

Також, збираючись в гості до кумів, покладіть у кошик фрукти, цитрусові, цукерки та інші ласощі.

Щасливого Різдва!