Різдвяний піст починається 28 листопада і закінчується 7 січня – у Святвечір. Його називають ще Чотиридесятницею, так як триває він 40 днів. Варто відзначити, що це останній піст у цьому році.

З 28 листопада ті, хто дотримуються посту відмовляються від їжі тваринного походження, шкідливих звичок і слідкують за духовною чистотою. У деякі дні дозволяється вживати рибу і вино.

Що не можна їсти під час посту:

-м’ясо;

-яйця;

-молочні продукти.

Що можна вживати:

-рибу;

-сухофрукти;

-хліб;

-каші;

-фрукти;

-вино.

Справжній піст пов’язаний з молитвою, прощенням образ, утриманням від спокус. Під час постів радять не сваритися з ближніми, не ображати людей і контролювати свої негативні емоції. Також, позитивний вплив матиме Ваша благодійна діяльність.

З першого дня посту потрібно запалити свічку вдома. Церковну або звичайну – це вже на Ваш вибір та смак. Як вже згадувалося вище, закінчується піст 7 січня. Вважається, що у переддень Різдва, ввечері 6 січня, слід поставити на стіл 12 страв – тоді в будинок можна залучити щастя та процвітання.

Як зустрінеш Різдво, таким і буде наступний рік, тому зробіть так, аби свято вийшло радісним та світлим для Вас та Вашої родини.

Анна Литвин