9 червня, у порушення порядку ініціювання та скликання сесії Кременчуцької районної ради Полтавської області, регламентованих ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в підвальному приміщенні однієї з політичних сил відбулася незаконна сесія райради та було ухвалено антиконституційне рішення про захоплення влади в Кременчуцькому районі Полтавської області.
Про це пише на своїй сторінці у ФБ Народний депутат України Олексій Мовчан.
“У порушення фундаментальних прав депутатів на особисту участь у роботі сесії ради, визначених статтею 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», без доступу до приміщення та надання можливості участі частині депутатів в роботі сесії, частиною депутатів районної ради було ухвалено незаконне рішення про дострокове припинення повноважень та обрання нового голови райради. А вже сьогодні, через кишенькового реєстратора Горішньоплавнівської міської ради ШУМЕЙ Любов Михайлівну, проведено державну реєстрацію змін керівника райради, тим самим підтверджено незаконну зміну влади в районі. Нехтуючи положеннями частини 5 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реєстратор внесла зміни до державного реєстру на підставі рішення ради, котре не набуло чинності та підписано неуповноваженою особою, тим самим вчинивши злочин за статтею 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).
З метою збереження конституційного устрою в нашій країні, вимагаю:
✔️від Міністерства внутрішніх справ:
• притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 109 КК України усіх причетних осіб до прийняття незаконного рішення Кременчуцької районної ради про зміну влади в районі,
• притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 367 КК України реєстратора Горішньоплавнівської міської ради ШУМЕЙ Любов Михайлівну;
✔️від Міністерства юстиції України
• провести службове розслідування щодо незаконних дій реєстратора Горішньоплавнівської міської ради ШУМЕЙ Любові Михайлівни та звільнити з займаної посади,” – йдеться у повідомленні.