Україні необхідний тритижневий локдаун – це допоможе збалансувати зростання захворюваності на коронавірус до лютого. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Наразі в уряді розглядають питання, коли саме вводити жорсткий карантин. Зазначається, що локдаун планують почати з 23 грудня. Але офіційної інформації поки що не оприлюднюють.

Інші джерела повідомляють, що є ймовірна цифра, за якої в Україні можуть ввести локдаун, – це 30 тисяч інфікованих на добу. Таку інфомацію оприлюднили на “ТСН” 

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

– Якщо система буде готова і до 30 тисяч, то і ця цифра зміниться. Ми кожного дня нарощуємо потужність (медичної – Ред.) системи. Але на сьогоднішній день червоним прапорцем для роздумів про введення локдауну є цифра 30 тисяч. Це та кількість, яка для системи є критичною. Але не можна чекати 30 тисяч. Більш-менш серйозна розмова про зупинку країни може йти, коли перетнеться позначка у 25-26 тисяч хворих на добу, – каже Радуцький.

Він наголосив, що після цього Кабінет міністрів, за постановою Верховної Ради, має сім днів для того, аби попередити про карантин і підготуватися до введення локдауну.