Полтавщина готова розпочати вакцинацію від коронавірусної інфекції. Відповідну інформацію опублікувала прес-служба Полтавської ОДА. 

Щеплення від COVID-19 для населення буде безкоштовним. Кошти на вакцину виділяють країни з високим рівнем доходу: західні демократичні уряди держав-партнерів, а також приватні компанії. Полтавщина очікує на дві вакцини Pfizer (США) і AstraZeneca (Великобританія), які продемонстрували високу клінічну ефективність і безпечність.

Вже організовано 53 пункти щеплення – переважно на базах Центрів ПМСД, а також приватних медичних закладів.

Першими вакцинуватимуть працівників мобільних бригад із вакцинації; медпрацівників лікарень, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19; лабораторій, які проводять дослідження на коронавірусну хворобу; працівників швидкої допомоги. Також людей, які перебувають у спецзакладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо), та працівників цих закладів. Вакцинація буде добровільною за попередньо підготовленими спискам.

Вакцину зберігатимуть у спеціальних холодильниках в обласному Центрі дитячої імунології. Перевозитимуть вакцину в термосумках і контейнерах. Їх в області достатньо.

На першому етапі вакцинації будуть задіяні 4 мобільні бригади з Полтави та Кременчука: 2 – працюватимуть із вакциною Pfizer, 2 – з AstraZeneca. У кожній бригаді, крім водія, – 5 осіб: лікар, 2 медсестри, лікар резерву, медсестра резерву. Зараз вони проходять навчання в Києві. На подальших етапах вакцинації буде залучено вже 36 мобільних бригад.

Залежно від виду вакцини щеплення розпочнеться або того ж дня, або протягом кількох наступних днів, відколи вакцина надійде в область. Якщо людина хвора на COVID-19, то їй потрібно вакцинуватись через 90 днів після отриманого позитивного тесту. Друга доза вакцини вводиться – від 4 до 28 тижнів. Обидві дози мають бути зроблені однією вакциною.