По всій країні заборонили продаж низки непродовольчих товарів: звичайні лампочки і батарейки, колготки і шкарпетки, дитячі іграшки, посуд, канцелярські товари та навіть… презервативи.

Виявляється, заборона є, про це заявляють як головний санітарний лікар країни, так і міністр охорони здоров’я Степанов.

З 8 січня 2021 року в Україні набрав чинності так званий локдаун.

Як пояснив заступник міністра охорони здоров’я – Віктор Ляшко головною метою жорсткіших карантинних обмежень є зменшення мобільності людей та, як наслідок, запобігання інфікуванню коронавірусною хворобою.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому під час посиленого карантину з 8 по 24 січня в супермаркетах заборонено продавати побутові товари в той час, як продукти харчування і ряд інших товарів дозволені:

“Наприклад, є супермаркет, в ньому є товари на будь-який смак і будь-яку потребу, і є 100 чоловік, яким потрібно придбати різні товари. 20 осіб підуть в супермаркет, щоб купити їжу, ще 20 підуть, щоб придбати засоби гігієни, наступні 20 підуть в супермаркет, щоб купити посуд або предмети побутової техніки, а інші – щоб придбати одяг, батарейки, шкарпетки.

Якщо ми забороняємо реалізацію певних товарів в приміщенні магазину, то люди, яким вони необхідні, замовляють їх через інтернет-магазин і не будуть контактувати з іншими, наражаючи на небезпеку заразитися. Тобто зі ста людей, які могли бути в супермаркеті і контактувати між собою, в магазині буде тільки 40. Імовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточуючих, зменшується просто в рази”.

Він також зазначив, що цигарки і батарейки можна купити в кіосках, робота яких не заборонена, оскільки вони не проводять прийом відвідувачів.

Тож відсутність супутніх товарів у продуктових магазинах, на думку міністра охорони здоров’я Степанова, значно зменшить кількість відвідувачів, які приїжджають саме за побутовими товарами, а не за продуктами харчування.