Озеленення нашого міста почалось вже давно, і з кожним разом ми бачимо щось нове. Нещодавно ми відкрили для себе вертикальне озеленення, яке надає місту ще більше барв. На стовпах, що на площі перемоги, відтепер, ми можемо спостерігати «літаючі клумби».

Тепер ми бачимо квіти не лише на клумбах і певних ділянках, а й на стовпах. В спеціальних термочашах, що були встановлені на площі минулого тижня, комунальники висадили яскраво білі та фіолетові сурфінії, або як для нас більш звично – петунії.

Квітам на даний момент часу не дуже зручно через те, що зовсім нещодавно вони були у помірних умовах в теплицях, а зараз повинні звикати до наших умов, зазначає головний озеленювач КП «Благоустрій Кременчука» Світлана Кулинич.

Хоч зараз квіти трохи хворобливі, але Світлана Кулинич сподівається, що за п’ять днів квіти звикнуть до цього і продовжуватимуть цвісти далі. Цьому будуть сприяти холодні ночі і теплі дні, та те, що працівники «благоустрою» додають «осмокот» – добрива, – і, звичайно, поливають квіти за графіком. Тому шанси, що квіти швидше звикнуть досить високі. Тим паче, петунії – хоч і однорічні, але квітнуть дуже пишно і рясно від червня до пізньої осені.

До речі, «осмокот» – це добриво, що з’явилось на території нашого міста досить нещодавно і має гарні рекомендації серед багатьох садівників. Тож, серед новинок у нас не тільки вертикальне озеленення, а й засоби, що допомагають його здійснити.

Окрім озеленення «верхньої» частини Кременчука, робітники також займаються й іншими ділянками. Зокрема, вони працювали на найбільшій клумбі, що розташована на площі Перемоги, або так званому «баскеті». Квіти, що росли там весною, змінювали на літні. Працівники викопували нарциси, які росли там майже протягом усієї весни, та засаджували клумбу пеларгоніями зональними.

Для тих, хто дуже любив весняний «баскет», Світлана Кулинич каже, що нарциси повернуться до нас уже восени, можливо, навіть разом і з тюльпанами.

Як тільки квіти приживуться, на центральній площі Кременчука розпочнеться справжня квіткова опера. Не тільки кольорів, а й ароматів, що без сумнівів сподобається кременчужанам.