Полтавська область отримала 19 300 доз вакцини від Covid-19 AstraZeneca. І вже завтра розпочнеться перший етап вакцинації.

Впродовж I етапу вакцинації підлягають 208 медичних працівників, які мають найбільший ризик інфікування COVID-19. Це працівники мобільних бригад із вакцинації, співробітники лікарень, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, працівники екстреної медичної допомоги, а також колективи та мешканці спеціалізованих інтернатних закладів. Щеплення безкоштовне й добровільне за попередньо підготовленими списками.

Впродовж II етапу вакцинації підлягають інші медичні працівники, особи віком від 80 років, працівники соціальної сфери, загальною кількістю 2758 осіб. Вакцинування у Кременчуці будуть проводити виїзні бригади та стаціонарні на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Кременчука.

За відповідною ліцензією, зазначена вакцина вироблена на базі одного із найбільших виробників вакцин у світі, фармацевтичного підприємства Serum Institute of India. За поширеними даними, 65 відсотків вакцинованих дітей в усьому світі щонайменше один раз отримували вакцину, вироблену на потужностях Serum Institute. Ця компанія виробляє низку імунобіологічних препаратів для понад 170 країн. Україна так само має досвід співпраці з цим виробником. Зокрема, у 2018 році почала закуповувати вакцини проти коклюшу, дифтерії, правця (АКДП).

Важливо зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила екстрене застосування вакцини від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca.