Кременчук готується до відкриття дитячих садочків та пришкільних освітніх закладів. Для дотримання встановлених протиепідемічних правил, було створено певний регламент, який було узгоджено з Департаментом освіти. За планом, освітній процес у закладах дошкільної освіти та дошкільному підрозділі КНВК № 15  буде відновлено з 1 червня поточного року. Та попередньо, було вирішено провести ряд заходів, аби впевнитися у безпечності відкриття закладів. По-перше, було вирішено підготувати заклади дошкільної освіти КНВК № 15 до комісійної перевірки (що буде проведена 29 травня), щодо готовності їх роботи в умовах адаптивного карантину та в оздоровчий період до 26 травня. Також, потрібно впевнитися у тому, що заклади будуть у достатній кількості забезпечені дезінфікуючими, миючими засобами, засобами особистої гігієни, безконтактними термометрами, антисептичними засобами для обробки рук, одноразовими рушниками тощо. По-друге, будуть проведені спеціальні “курси” для працівників освітніх закладів, аби впевнитися у їх підготовці в період пандемії. Також, буде розроблено структури прийому дітей та дорослих, запобіжні заходи в разі підвищення захворюваності. Для утилізації масок зброблено спеціальні контейнері. Заборона іграшок, масових заходів та батьківських зборів.

В ряді рішень також було складено список завдань для начальника управління охорони здоров’я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області Максима Середи. Він повинен організувати:

1. Методичну допомогу медичному персоналу закладів дошкільної освіти та дошкільного підрозділу КНВК № 15 щодо роботи в умовах посиленого протиепідемічного режиму та алгоритму дій при виявленні працівників або вихованців з підозрою на захворювання COVID-19.
2. В амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини «День здорової дитини» 28, 29 та 30 травня, для проведення оглядів дітей дошкільного віку з оформленням медичної довідки про стан здоров’я дитини, епідеміологічне оточення та наявність щеплень, згідно Календарного плану щеплень.
3. Проведення планових медичних профілактичних оглядів працівників закладів дошкільної освіти.
4. Проведення обстеження працівників закладів дошкільної освіти, які були контактними особами з хворими на COVID-19 відповідно до галузевих стандартів Міністерства охорони здоров’я України.
5. Негайний виїзд лікаря-педіатра до закладів дошкільної освіти, відповідно до територіального розподілу, для огляду дитини та прийняття рішення щодо подальшого її перебування у закладі, в разі надходження повідомлення про погіршення стану здоров’я дитини.

Для початку роботи, директорам закладів дошкільної освіти та дошкільного підрозділу КНВК № 15 також поставили ряд вимог:

1. Провести (до повернення вихованців) навчання та тренування працівників закладу по освоєнню та володінню ними необхідними навичками щодо запобігання розповсюдженню інфекції.
2. Забезпечити підпорядкований заклад миючими, дезінфікуючими засобами, захисними масками або респіраторами, рукавичками, засобами особистої гігієни тощо до початку відновлення роботи закладу освіти.
3. Забезпечити стан готовності приміщень: медичних кабінетів, ізоляторів, туалетних кімнат, харчоблоків, спортивних залів (площадок), ігрових майданчиків тощо.
4. На вході до закладу організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Використання антисептиків повинно відбуватися виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути заборонений.
5. Організувати систему щоденного моніторингу за станом здоров’я працівників та вихованців закладу дошкільної освіти, а саме температурного скринінгу, із записами у відповідних журналах:

  • температурний скринінг працівників проводити при вході у заклад (початковий) та кожні 4 години (поточний) із занесенням записів у відповідні журнали;
  • температурний скринінг вихованців проводити при ранковому прийомі (початковий) та кожні 4 години (поточний).

Для скринінгу використовувати виключно безконтактні термометри. Працівників у яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 або ознаки респіраторних захворювань не допускати до виконання своїх функціональних обов’язків.

6. Призначити відповідальних осіб та затвердити графіки проведення інструктажів про дотримання особистої гігієни під час виконання посадових обов’язків.
7. У разі погіршення стану здоров’я вихованця закладу дошкільної освіти помістити його у ізолятор підпорядкованого закладу (до прибуття батьків та лікаря-педіатра) та негайно інформувати батьків дитини та адміністрацію центрів первинної медичко-санітарної допомоги за територіальним принципом.
8. У разі погіршення стану здоров’я працівника закладу дошкільної освіти помістити його у ізолятор підпорядкованого закладу (до прибуття лікаря) та негайно інформувати адміністрацію центрів первинної медичко-санітарної допомоги за територіальним принципом.
9. Заборонити прийом дітей у заклад дошкільної освіти з наявними симптомами респіраторних захворювань та/або з температурою тіла вище 37,2 градусів.
10. Прийняти рішення про тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).
11. Забезпечити щоденний ранковий прийом дітей та їх передачу після закінчення дня вихователями групи на території закладу освіти за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення).
12. Забезпечити дотримання правил епідемічної безпеки в закладі дошкільної освіти.

Важливо також, переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання. Одна з головних умов відновлення звичного режиму роботи, це обмеження занять та ігор, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом і потребують значної кількості додаткового інвентарю. Не забувають про правила і в їдальнях – зазначено, що пешочергова задача керівництва – забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом. Обмежити кількість дітей у групах, виходячи з можливості забезпечення протиепідемічних умов та контролю за їх дотриманням. Аби уникнути усіх можливих ситуацій, сприятливих для зараження, потрібно розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання та змішування груп.

На період адаптивного карантину у закладах дошкільної освіти заборонити:

  •  використання багаторазових (тканинних) рушників, м’яких іграшок, килимів;
  • перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщення;
  • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • проведення батьківських зборів (крім тих, що проводяться дистанційно).