Верховна Рада прийняла законопроєкт, що суттєво збільшує штрафи і відповідальність за керування авто напідпитку: від 17 тис. грн за перший випадок до 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років. За третій випадок – конфіскація авто.

– На жаль, у наш час водії нехтують правилами дорожнього руху та нормами чинного законодавства і досить часто керують транспортними засобами в нетверезому стані, перевищують установлену швидкість руху, що підтверджує вражаюча статистика кількості ДТП, а також осіб, травмованих та загиблих унаслідок ДТП, – зазначається у пояснювальній записці до закону.

Тож, що маємо.

За перше порушення водієві загрожує штраф в розмірі 17 тисяч грн з позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення протягом року – 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. А якщо водій порушить втретє – штраф 51 тисяч грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу. Також передбачається і адмінарешт до 15 діб за п’яне водіння.

Посилюється кримінальна відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.