7 серпня головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося екстрене засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС. На засіданні обговорювалося питання щодо безпідставного відключення ПрАТ «Кременчукгаз» об’єктів житлового фонду від природного газу.

За інформацією керівника відділу оперативного контролю за станом у місті Юрія Войтенка, перші відключення від газу в багатоповерхових будинках були застосовані ПАТ «Кременчукгаз» 8 липня. Від того часу газовики відключали оселі жителів від природного газу більше ніж у 10 об’єктах житлового фонду. Наразі в службі 1563 на обліку перебуває 7 будинків, у яких відключено газопостачання, у двох будинках повністю, у інших по стоякам.

Заступник міського голови Валерій Декусар зазначив, що в ПрАТ «Кременчукгаз» такі відключення пояснюють проведенням технічних перевірок газових приладів, лічильників, ліквідацією аварійних ситуацій на мережах тощо. Разом із тим після перевірок, газ у квартири споживачів не повертають, а людей змушують підписувати договори на обслуговування будинкових мереж газопостачання.

Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко наголосив, що ПрАТ «Кременчукгаз» повинна більше уваги приділити роз’яснювальній роботі серед населення щодо необхідності догляду за газовими мережами, щоб уникнути аварійних ситуацій, які можуть призвести до негативних наслідків, а також змін у законодавчій базі сфери ЖКГ.

У підсумку члени комісії ТЕБ і НС вирішили звернутися до Національної поліції України, СБУ, Генпрокуратури, НКРЄКП щодо кваліфікації дій ПрАТ «Кременчукгаз», які вони масово застосовують до споживачів природного газу.

Окрім того, було створено оперативний штаб, який опрацьовуватиме звернення кременчужан на несанкціоновані відключення від газу, якщо такі повторюватимуться в подальшому.