Кабінет міністрів надав офіційне роз’яснення заборон і дозволів на період посилення карантину. Дату завтердили вчора на засіданні Кабміну. Жорсткий карантин на території України триватиме з 8 по 24 січня включно.

– «Зимові канікули заради безпеки» робляться для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити зокрема і після новорічних свят. Посилені карантинні обмеження будуть запроваджуватися для того, щоб розірвати ланцюг захворюваності, який може сформуватися протягом свят, – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Відповідно до ухваленого документа, з 8 до 24 січня 2021 року заборонятиметься

  • робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос), кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів, а також ТРЦ (дозволятиметься торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією).
  • На період дії посиленого карантину заборонятиметься відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

Водночас як прокоментував Прем’єр-міністр, продовжить працювати громадський транспорт, «аби люди могли їздити на роботу на ті підприємства, що працюватимуть в період посиленого карантину». Також працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі. Також можна буде працювати салонам краси, виключно за попереднім записом.