29 січня, в рамках засідання колегії за результатами роботи у 2020 році було визначено основні причини ДТП та кроки Нацполіції для стабілізації ситуації на автошляхах. 

Статистика за минулий рік показала незначне збільшення кількості ДТП – було зафіксовано понад 168 тися. Найчастішими причинами ДТП були:

  • перевищення безпечної швидкості;
  • порушення правил маневрування;
  • керування транспортом водіями у нетверезому стані.

Для зменшення аварійності на дорогах із 1 червня 2020 року в Україні запрацювала система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху.

«На цей час працюють 48 комплексів автофіксації. При цьому варто зауважити, що на тих ділянках автодоріг, де розміщені ці камери, кількість ДТП зменшилася втричі», – підкреслив глава Нацполіції Ігор Клименко.

Також у відомстві готують декілька законодавчих ініціатив, які стосуються посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, можливості зупинки транспортного засобу для перевірки стану водія тощо. 

Також депутатам запропонують розглянути можливість підвищення розміру штрафу за порушення правил дорожнього руху пішоходами.