Народний депутат Олексій Мовчан звертає увагу на складне становище, в якому опинилася Семенівська лікарня.

У лікарні за останній рік значно скоротилися доходи від НСЗУ. Це видно з таблиці у порівнянні із іншими лікарнями Кременчуцького району, які було передано на баланс громад після укрупнення райрад, – повідомляє Мовчан на своїй сторінці У ФБ. – Рівень доходів має негативну динаміку, а кількість підписаних договорів із НСЗУ Семенівської лікарні є найнижчий, при чому рівень внесення інформації у систему ЕСОЗ є також найнижчим.

231041911_1042023643001187_1551008625473779480_n

Семенівська лікарня має гіркі перспективи вже найближчим часом втратити кілька договорів із НСЗУ, що призведе до ще більшого зниження доходів, втрати хірургічного та терапевтичного напряму надання послуг та взагалі її закриття у майбутньому. Тобто при втраті доходів від НСЗУ лікарня не матиме коштів на своє утримання, на оновлення основних засобів, закупівлю ліків та оплату заробітної плати медичному персоналу.
Мовчан звертається до жителів Семенівської ОТГ та до місцевих депутатів із вимогою не залишатися осторонь і відреагувати на стан справ у лікарні, а саме на фактичне знищення Семенівської лікарні. У першу чергу, це результат неефективного управління об’єктом комунальної власності та пряма відповідальність місцевої влади за втрату договорів з НСЗУ.
Якщо лікарня закриється, то місцева влада буде говорити, що в цьому винна медреформа, а не вони.

Пояснюю одразу: відповідальність за управління лікарнею лежить на 100% на місцевій владі відповідно до законодавства, – наголошує Мовчан. – Я регулярно аналізую стан справ у лікарнях Кременчуцького району і там, де є готовність до співпраці, завжди допомагаю, залучаючи консультантів та додаткові субвенції із держбюджету для придбання обладнання і укладення нових договорів. Так, із 2020 року ми активно співпрацюємо із Кременчуцькою ЦРЛ та Глобинською ЦРЛ, які наразі мають найвищі показники як за кількістю підписаних із НСЗУ угод, так і за фінансовими надходженнями. Козельщинська ЦРЛ – та, в якій є проблеми, які ми діагностували і разом із місцевою владою та активно працюємо над їх виправленням.