У місті Кременчуці існує проблема забруднення атмосферного повітря та неприємний запах, який відчувають мешканці міста. Пов’язане це з роботою промислових підприємств і викидами автотранспорту, що загострюється у період, коли настають несприятливі метеорологічні умови для розсіювання забруднюючих речовин у повітрі, відбувається їх накопичення в приземному шарі атмосфери та переміщення за межі санітарно-захисної зони підприємств.

У рамках виконання Програми заходів (дій) метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в м. Кременчуці на території Свіштовського кладовища встановлено новий сучасний пост постійного контролю та спостереження за забрудненням повітря трендового типу (тобто на якому ведеться моніторинг тенденції зміни якісних показників забруднюючих речовин у атмосферному повітрі).

За словами начальника відділу екологічної безпеки Олексія Федюна, місце розміщення даного посту було визначено з урахуванням рекомендацій науковців, які з 2016 року вивчали проблему забруднення повітря у нашому місті. Він знаходиться на перетині санітарно-захисних зон підприємств Північного промислового вузла міста в районі Свіштовського кладовища. Встановлено його за спонсорські кошти.