Розпач, біль і розгубленість. Такі перші емоції батьків, коли вони чують діагноз свого чада – «аутизм». Проте наразі суспільство сприймає дітей з аутизмом набагато краще. І завдяки реабілітації вони можуть вести звичайне життя.

Чим раніше почати реабілітацію, тим більше шансів у дитини з аутизмом вести звичайне життя. Тому тут велику роль грає уважність батьків. Виявити розлади аутистичного спектру можливо вже у піврічному віці. У більш дорослому віці є інші дзвіночки, що вказують на можливу наявність аутизму. Діти дощу, як ще називають людей з таким діагнозом, мають складнощі з комунікацією. Їм потрібен соціум. Але вони не завжди вміють це продемонструвати.

Статистика свідчить – у світі все більше дітей отримують діагноз «аутизм». Він більш розповсюджений, ніж синдром Дауна. І серед аутистів у 4 рази більше хлопчиків, ніж дівчаток.

2 квітня відзначається Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм. Спеціалісти наголошують – аутизм не заразний. Тому не треба сторонитися таких дітей. А навпаки, допоможіть їм пристосуватися до навколишнього світу.

Детальніше можете подивитися у сюжеті “Кременчуцьких новин”: