21 лютого на сесії Кременчуцької міської ради депутати розглядали питання, що стосується проведення незалежного аудиту та встановлення мораторію (заборони) на підвищення цін і тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

З приводу введення мораторію на тарифи виступало три кременчуцьких депутата, одним з них був Кальченко.

«Люди не розуміють, чому ціна така розбалансована. Взагалі, так розумію, що у нас ніхто не помітив, як здорожчав і хліб, що тепер по 12 грн, хоча колись був і по 20 коп. Але у нас і ціна газу піднялася на 23%, а також електроенергія та ціна на воду. Тож думаю, варто розуміти, що якщо у нас упаде ціна на газ, або якщо використовуватимуть газ українського виробництва – ціна на газ у 2-3 рази у нас таки упаде. Також вартість тарифу – це відсотків на 70-80 від паливної складової. І її легко перевірити за лічильниками», – сказав депутат.

Депутат запропонував аудиторії порахувати, якщо брати умовно 2 тис грн за гігакалорію, з яких 400 грн – йтиме на ремонти, обслуговування, зарплати

Наступним спікером після Кальченка була Піддубна, яка із сарказмом зреагувала на промову свого попередника та назвала Кальченка «незалежним аудитором», який «усе порахував та все одно завжди голосує так, як це вигідно міському голові».

Під час своєї промови депутатка наголосила, що тариф встановлюється виконкомом на чолі з міським головою.

«І не треба повідомляти, що це встановлює Київ. А до того, як встановлювалася ціна на газ – у нашому місті тариф підвищувався тричі – до піджвищення паливної складової»,  – уточнила О.Піддубна.

Міський голова Віталій Малецький зауважив про передачу теплогенеруючих потужностей міста у комунальну власність.

Також варто провести аудит по всіх теплогенеруючих підприємствах міста: ПАТ «Полтаваобленерго», ПАТ КВБЗ, Кременчуцька ТЕЦ.

Отже, на сесії Кременчуцької міської ради спільними зусиллями депутати підтримали мораторії на підвищення цін