У Полтавській області у Новосанжарській центральній районній лікарні врятували пацієнтку з важкою формою коронавірусу. У жінки впала сатурація до 37%.

На лікарняному ліжку 65-річна жінка провела більше двох місяців, повідомляють Факти.

За словами головного лікаря Ольги Гирі, порятунок цієї пацієнтки — справжній успіх колективу.

«Бригада екстреної медичної допомоги доставила її до нас у важкому стані, з сильною задишкою. Обстеження на цифровому рентген-апараті показало, що у жінки розвинулася двостороння пневмонія, яка уразила значну площу легких. При цьому сатурація (показник насичення крові киснем) у неї виявилася критичним: всього 64 відсотки при нормі 95-100%. Низькою і небезпечною для життя сатурація вважається при цифрі 90. Якщо показник опускається до 80 – це ставить під загрозу роботу мозку і серця, що може призвести до летального випадку», — зазначила вона.

Аналіз підтвердив коронавірус у пацієнтки. Хворобу ускладнили супутні захворювання — гіпертонія, ішемія і надмірна вага.

Вже коли жінка перебувала на апараті ШВЛ, сатурація у неї опустилася до 37% тож на ШВЛ пацієнтка перебувала три тижні. Після цього фіброз легенів почав розсмоктуватися.

Їй призначили лікування відповідно до протоколу, рекомендованим Міністерством охорони здоров’я, розповіла кардіолог лікарні Віта Севериненко.

За час хвороби пацієнтка втратила близько 15 кілограмів ваги: три тижні, поки вона була під кисневою маскою, її годували через зонд.

У жінки четверо дітей і вісім онуків. Вона зазначає, що це теж допомогло їй перемогти хворобу.