Україна і українці мають пам’ятати про тих, хто боронив свої цінності, свій дім навіть ціною власного життя, і про тих, хто сьогодні боронить кордони держави. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

8 травня, планове засідання уряду розпочалося з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих під час Другої світової війни.

«У ці дні ми відзначаємо серйозні дати. Сьогодні – День пам’яті й примирення. Завтра – День перемоги. Важливі дати. І коли говоримо про Другу світову, про страшенні роки розрухи і вбивств, говоримо про ті втрати, які понесла й Україна. Фашизм, нацизм нікого не шкодував. Українці у цій страшній війні відіграли ключову роль у досягненні перемоги. А ціна її – мільйони життів, зруйновані міста», – сказав Володимир Гройсман.

Також прем’єр міністр наголосив, що головною метою ворога було захопити, знищити та панувати на чужій території. Це було у 20 столітті і є зараз – на сході України.

“Наші воїни сьогодні виборюють право на мир на всьому континенті і право зробити свою країну успішною. Тож маємо пам’ятати про тих, хто боронив і боронить свої цінності, свій дім – навіть коли постає вибір між життям і захистом держави. Війна нічого доброго не приносить, окрім втрат. І завдання світу, пам’ятаючи уроки минулого і сьогодення, зробити так, аби ніхто більше не бряцав зброєю”- наголосив Володимир Гройсман