24 червня 2019 року у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-економічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Розглядалося питання щодо попередження масових захворювань серед відвідувачів місць масового відпочинку на водоймах м. Кременчука.


Кожного тижня спеціалісти проводять відповідні аналізи води і показники не відповідають санітарно – гігієнічним вимогам.

Індекс лактозо – позитивної палички (ЛКП) на початку (район кафе «Ахтамар») та наприкінці центрального пляжу (район колишнього кафе «Арарат») станом на 18.06.2019 року становить 700 000 при нормативному 10 000. На пляжі с. Молодіжного в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький», індекс лактозопозитивної палички (ЛКП) з лівої та правої сторони становить 500 000, при нормативному показнику 5 000.

Лікарі, наголошують, що така велика кількість кишкової палички в воді може призвести до виникнення спалахів інфекційних захворювань.

Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко звернув увагу керівників управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, департаменту житлово-комунального господарства, КУ «Кременчуцька водолазно-рятувальна станція» та інших відповідальних осіб на необхідність встановлення інформаційних табличок з попередженням про небезпеку та заборону купання як на офіційних пляжах, так і на інших місцях відпочинку біля води.