Остап Семерак, який є міністром екології України, закликає українців обмежити використання одноразового посуду, пакетів та пластикових упаковок у повсякденному житті та заохочувати інших робити вибір на користь речей, придатних для багаторазового використання.

Міністр запропонував скористатися прикладом США та Великої Британії та долучитися до світового челенджа #giveupplasticforlent або #Великий_піст_без_пластику та повністю відмовитися від використання у побуті одноразового пластику у період із 11 березня до 27 квітня, а також 28 квітня під час святкування Великодня.

«Ця ідея належить церквам Великобританії та США. Місцеві священики закликали прихожан протягом Великого Посту не лише обмежувати себе у їжі та напоях, але й відмовитися від одноразового посуду із пластику, уникати надмірного використання пластикових пакетів і упаковок. По-моєму, досить екологічний виклик. Ставте хештег #giveupplasticforlent, якщо готові приєднатися до сhallenge #Великий_Піст_без_пластику», – розповів Міністр екології та природних ресурсів України.

Також міністр наголошує, що екологічна просвіта громадян відіграє важливу роль у формуванні нової поведінки та звичок людей, які надалі не шкодили довкіллю. За останні роки в Україні з’явилося значно більше активних людей, які ініціюють проведення цікавих екологічних акцій із популяризації правильної поведінки стосовно довкілля, і українські церкви теж відіграють важливу роль у цьому.