Міністерство екології та природних ресурсів України незабаром оприлюднить Методичні рекомендації, які допоможуть органам місцевого самоврядування з розробки регіональних планів управління відходами. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час селекторної наради з керівниками районних державних адміністрацій та міськими головами в рамках робочої поїздки на Тернопільщину.

Міністр нагадав, що Україна вперше за всі роки незалежності отримала системне бачення реформування сфери управління відходів.

«Ми не можемо більше робити вигляд, що в Україні не існує проблеми зі сміттям. Побутове становить лише 3% від загальної кількості. Наприклад, куди складніша проблема із промисловими відходами, які несуть серйозні ризики для людей і довкілля. Урядом вже напрацьовані загальнонаціональні стратегічні документи із реформування цієї сфери», – пояснив Міністр.

Перший етап реформи передбачав схвалення та розробку Національної стратегії управління відходами до 2030 року та Плану її реалізації.

«Насправді людей цікавить, коли конкретно в їхньому населеному пункті з’являться нові баки, сміттєсортувальні лінії та інша необхідна інфраструктура. Відповіді на ці питання дадуть регіональні плани управління відходами. Їх має розробити місцева влада. Уряд визначив нову національну політику управління відходами, але вирішити «сміттєву проблему» можна тільки завдяки чітким та послідовним діям на кожному рівні – від національного до локального», – пояснив Остап Семерак.

Також міністр зазначив, що міністерство успішно підготувало методичні рекомендації для органів місцевої влади щодо вимог та формату регіональних планів управління відходами, які визначатимуть конкретні потреби регіонів щодо створення нової інфраструктури з переробки, утилізації та видалення відходів, детальний аналіз поточної ситуації з управління відходами на місцях, перелік конкретних заходів з належного управління ними.