На засідання робочої групи затвердили перелік переможців програми “Громадський бюджет – 2020”. Цьогоріч за проєкти «Громадського бюджету» проголосували 19 020 кременчужан. Вони віддали 41 821 голоси.

Цьогоріч у «Громадському бюджеті» перемогли 25 проєктів. Загальне фінансування програми склало 14 865 000 гривень. На засідання робочої групи, що проходитиме найближчим часом, затвердять перелік переможних ініціатив. За документом, реалізувати проєкти мають протягом наступного календарного року.

Великі проєкти – 2 переможці.

 1. Облаштування доріжки для бігових видів спорту у парку Миру. 1422 голоси.

Автор проєкту – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор, Чемпіонка Европейских Ігор, кременчужанка Ольга Ляхова. Спортсменка зазначає, що пробіжки по асфальту або покриттю з плитки – шкідливі для суглобів. Нова доріжка, що проходитиме по периметру парку, матиме спеціальне поліуританове покриття.

 1. Створення планетарію та соціокультурного центру на правобережжі. 1661 голос.

Автор Вікторія Стрючаліна пропонує розташувати планетарій у колишньому кінотеатрі «Ювілейний», що у центрі Раківки. Коли Вікторія оглядала приміщення, то побачила, що будівля має купол у стелі, тож ідеально підходить для планетарію. Окрім споглядання за небесними світилами, у колишньому кінотеатрі буде можливим проведення виставок, майстер-класів.

Великі комунальні проєкти – 3 переможці.

 1. Інтерактивне обладнання для ліцею №10 – 2449 голосів.

Завдяки перемозі, заклад отримає 7 комплектів обладнання, які складаються з інтерактивних дошок, ноутбуків та проєкторів.

 1. Медіапростір у ліцеї №4 – 1862 голоси.

У ліцеї на перервах працюватиме шкільне радіо. Це сприятиме розвитку в учнів творчих здібностей, навичок журналістики та редакторської справи.

 1. Безпека учнів гімназії №19 – 1786 голосів.

У цьому навчальному закладі замінять решітки на вікнах кабінетів молодшої школи. Зазначається, що наразі вікна заґратовані суцільними решітками, що не відповідає сучасним вимогам протипожежної безпеки.

Малі комунальні проєкти 

 1. Нове обладнання для спортшколи «Авангард» – 2631 голос. Цей проєкт – абсолютний лідер цьогорічного змагання.

Автор проєкту – заслужений тренер України, тренер спортивного клубу «Боєць» Сергій Леоненко. Бійці тренуються у спортшколі «Авангард», але нове обладнання допомагатиме розвивати здібності не лише вихованців СК «Боєць», а й важко- та легкоатлетів.

 1. Розвиток робототехніки у центрі позашкільної освіти – 1237 голосів.

Перемога проєкту надасть можливість дітям міста безкоштовно займатися робототехнікою. Чому це важливо: заняття робототехнікою сприяють розвитку інтелекту, пам’яті, уваги та фантазії; розвивають критичне, точне, логічне та інженерне мислення.

 1. Майданчики для ігор у садочку №1 – 1227 голосів.

На даний час у дитячому садку є лише старі пісочниці. Маленькі вихованці проводять багато часу на подвір’ї під час прогулянок. Тож програма «Громадський бюджет» подарує малечі посмішки. І саме так називається проєкт-переможець.

 1. Комп’ютеризація гімназії №7 – 1163 голоси.

Реалізований проект дасть змогу учнім гімназії отримувати знання з допомогою сучасних методiв навчання.

 1. Створення «зеленого класу» у школі-садку №15 – 964 голоси.

У період пандемії, з метою збереження здоров’я дітей, виникає необхідність частішого перебування на подвір’ї. Зелений клас – це комфортна зона, де проходитимуть навчальні заняття та різноманітні заходи для школярів і вихованців дошкільного підрозділу.

Квартальні майданчики – 4 переможці.  

 1. Облаштування майданчику для гри у городки на стадіоні гімназії №20 – 1709 голосів.

Городковий спорт – це рухома гра, що має на меті вибити битою певні фігури, складені з п’яти дерев’яних циліндрів за межі ігрового квадрату. Майданчик з гумового покриття може слугувати також зоною для будь-яких інших рухомих видів спорту.

 1. Реконструкція міні-футбольного поля у ліцеї №5 – 1650 голосів.

Футбольний майданчик у ліцеї стоїть за зачиненими воротами вже кілька років. Дітям не дозволяють на ньому грати через незадовільний стан покриття. Як зазначає керівництво закладу, футбольне поле буде відчиненим. Тож тут зможуть грати юні мешканці привлеглих багатоповерхівок.

 1. Крюківський корт-спорт – 1584 голоси.

Тут можна буде займатися роликовими видами спорту, міні-футболом, волейболом, баскетболом, бадмінтоном, флорболом, тенісом. Для цього на ділянці облаштують спеціальне покриття та встановлять різноманітне спортивне спорядження.

 1. Спортивний майданчик у сквері Юність – 1560 голосів.

На Петрівці є осередок суспільного життя – сквер «Юність» з новим полем для міні-футболу, але не усі мешканці полюбляють футбол. Проєкт “Спортивна Петрівка” з воркаутом та вуличними тренажерами дозволить займатися своїм здоров’ям усім мешканцям району-підліткам, малюкам, дорослим та людям з інвалідністю.

Малі проєкти – 11 переможців.

 1. Облаштування зони відпочинку біля озера Силікатного
 2. Благоустрій скверу Юність 304 квартал (сектор Нагірна 2)
 3. Поштовий сквер (сектор Крюків)
 4. Благоустрій зони відпочинку в районі яхт клубу «Посейдон» (Ревівка) (сектор Ревівка)
 5. Місто без околиць. Освітлення вулиці Енергетиків! (сектор Молодіжний)
 6. Облаштування зони відпочинку на Раківці (сектор Раківка)
 7. Сквер на вулиці Першотравневій (сектор Центр)
 8. Благоустрій території кварталу 278 за автомобільною парковкою (сектор Пивзавод)
 9. СКВЕР “КНИЖКОВИЙ” по вул. Мічуріна, 73 (сектор Занасип II та III)
 10. Благоустрій двору по проспекту Свободи між будинками 144 та 158 (сектор Нагірна)
 11. Музичний Інтенсив (сектор Молокозавод)