5 червня ФК «Кремінь» зіграв свій останній домашній у рамках 29 туру Першої Ліги України з футболу.  Для капітана команди Андрія Олійника це матч став останній у стінах «Кремінь-Арени». На 85 хвилині матчу з харківським «Металістом 1925» голкіпер вийшов на поле, щоб допомогти своїй команді. Футболіст відстояв на нуль, проте це не  врятувало команду від поразки.

Свої перші кроки у футболі Андрій почав робити у  третьому класі. Спочатку він грав з командою з сусіднього будинку, а вже через рік юного футболіста відвели на Вагонобудівник .

Через рік батьки відвели на Вагонобудівник . Та команда займала значно вищий рівень ніж мав я. За неймовірним збігом обставин, опинився у воротах, так як наш воротар не прийшов на гру за 3-е місце чемпіонату. Ми виграли 1-0 і мені сказали що це моє! Хоча в душі я нападник(посміхається). Гаразд , це жарт мене дійсно захопило це і я почав свою кар’єру голкіпера.

Першим тренером футболіста був Олександр Мулиндін, відзначимо, що чоловік у колишньому був воротарем. Тож 30 вересня 2001 року Андрій Олійник дебютував  в ДЮФЛУ за «Атлант-Кремез». А з  2003 і по сьогодення голкіпер захищав ворота «Креміня». 16 сезонів Андрій Олійник грав під керівництвом 8 тренерів. А у 2020 році голкіпер разом з клубом пройшов реорганізацію з МФК до ФК . За всю свою футбольну кар’єру голкіпер відстояв 18 сезонів у ФК «Кремінь», відзначимо, що 16 з них були за професійну команду. За весь час футболіст зіграв 226 футбольних матчів.

Який рівень футболу був в той час, коли ти  почав захоплюватися цим видом спорту?

У той час, коли я почав захоплюватись футболом – у футбол грали всі. У кожному дворі була своя команда. Постійно змагалися двір на двір. Звичайно було багато дитячих команд в місті.  Зараз команд значно менше, але рівень з яким підходять значно виріс: методи тренування, екіпірування, турніри як в Україні так і за кордоном.  Якщо брати рівень професійних ліг (1-2 ліги) то я вважаю, що він став трохи вищім.Насамперед за рахунок команд, які грали в Прем’єр-лізі лізі раніше (Чорноморець, Оболонь, той же Металіст 1925). Вони проводять матчі на сучасних великих стадіонах. Звичайно грати одне задоволення з ними.

В який момент ти зрозумів, що футбол – не просто хобі?

Футбол став не просто хобі, як я підписав перший контракт. Отримав тоді першу заробітну плату(посміхається) це було 185 грн по 1 гривні (проїзд в маршрутці на той час) я ще пожартував що в нас спонсор маршрутчик чи що ледь в кишеню помістились.

Який на твою думку був найрезультативніший сезон в твоїй кар’єрі?

Найбільше мені сподобався минулий сезон. Команда зібралась за кілька днів до початку другого кола і завдання було збереження прописки. Нам це вдалось і ми здобували перемоги і нічиї з командами, які вели боротьбу за вихід до Прем’єр-ліги. Це був дійсно незабутній сезон. Не вистачало лише вболівальників на трибунах.

Відзначимо, що у 2020 році вболівальники не мали змоги підтримати свою улюблену команду на трибунах через пандемію коронавірусу

Який матч для став найпамятнішим на час кар’єри у Кремені?

Напевне матч в Кубку України з київським Динамо. Досить пристойно зіграли. 2-3 поступилися, але за гру вболівальники подякували. Дуже сильно тоді підтримали нас.

Чому саме зараз вирішив закінчити свою футбольну кар’єру?

Чому саме зараз? Ну фраза краще зараз чим ніколи тут не підійде)))) але відчуваю що доклав всіх сил як футболіст. Хоча сили ще є, можливо тепер чимось іншим зможу допомогти Кременю.

Що змінилось у клубі після переходу з МФК до ФК?

Після переходу з МФК до ФК насамперед змінилась публічність. Ми більше відкриті стали у соцмережах для вболівальників. Постійно знімали відео для викладень у соцмережі. Ну і звичайно, що Сергій Володимирович (президент Сергій Ковнір – ред.) підтримав команду яка була перед загрозою зняття з чемпіонату. Величезна подяка йому.

Чому за всю свою футбольну кар’єру ти не змінив футбольний клуб?

Було бажання підвищитись в класі саме з Кременем. Навіть не розглядав можливості зміни клубу. І не шкодую. Дуже вдячний всім хто пройшов зі мною цей шлях. Це насамперед мої батьки, які завжди відвідували мої матчі. Родина, вболівальники, керівництво клубу. Вважаю, що мені з усім цим пощастило.

Чого не вистачає Кременю, щоб піднятися на лідерську позицію?

Щоб краще виступити і закріпитись в Першій лізі не вистачило, як на мене, трохи злості на футбольному полі. Спортивної злості.

Чим плануєш займатися на заслуженому відпочинку?

Поки що про відпочинок не думаю. Ще одна гра і потім буду займатися Інтернет мережами. Є декілька замовлень, які потрібно виконати. Тому одразу після Альянсу їду працювати.

 Хлопці, які завершують професійну кар’єру, куди їм йти далі, крім як в тренери? Особливо, якщо вони вкладала гроші у якусь справу. Бізнес відкрити, блогерство або що?

Звичайно? що можна залишитись тренером? як в дорослій команді так і в дитячих. Можна спробувати себе в роботі федерацій футболу як місцевих чи обласних так і всеукраїнській.  Блогерством можна займатися не закінчуючи з футболом))) зараз вже з дитинства можна створювати свої канали. Власну справу звичайно можна мати, але складно через брак часу і постійні роз’їзди. Після завершення звичайно легше і можна.

Якщо в загальному говорити про футбол у Першій лізі, як оціниш його рівень? З якими командами було найскладніше грати?

Перша ліга має досить високий рівень. Причому прохідних команд не має. Кожна гра може закінчитись перемогою будь якої команди. Найскладніше чомусь грати не з командами, а боротися з суддівством, яке, на жаль, не відповідає рівню змагань, а частіше впливає на результат гри, що звичайно потрібно якимсь чином припинити.

Який рівень заробітних плат в українському футболі? Чи є бонуси в командах?

Заробітні плати різняться від фінансових можливостей президентів і власників. Якщо брати до 2014 року і після, то звичайно заробіток футболістів став менший. Бонуси і преміальні звісно є. Вони теж різняться. Є команди де дуже добре заробляють, а є де дуже мало. В середньому 15-25 тисяч гривень на місяць.

Весь дитячий спорт в Україні практично підтримується за рахунок батьків, а держава підтримує футбол?

На рахунок того, що величезний фінансовий тягар лягає на батьків – звичайно це не добре. Адже багато сімей не мають фінансової можливості і діти лишаються можливості постійно тренуватися і вдосконалювати свої навички. Це стосується звісно не лише футболу. Держава витрачає величезні кошти і не завжди доцільно. А розробити закони хоча б для людей (бізнесменів), які намагаються підтримувати дитячий спорт, який би звільняв їх частково від оподаткування або передав на їх баланс або в довгострокову оренду (за невелику ціну) об’єкти інфраструктури, які перебувають у занедбаному стані і на реконструкції яких немає фінансування. Думаю знайшлись би такі люди, які б для дітей зробили щось корисне.

Наскільки важливі у футболі меценати?

Меценати – це підтримка величезна. Без них, на жаль, зараз існування клубів неможливе.

На твою думку чи потрібно спортсменам вести сторінки у соціальних мережах? Як ти до цього ставишся?

Вести сторінку звичайно потрібно, адже зараз величезна кількість людей проводить час в соцмережах і таким чином піднімається інтерес до всієї футбольної команди.

 Чи мав ти рекламні контракти? Якщо так, то які?

Рекламних контрактів не мав

На твою думку чи необхідно спортсменам інтелектуально розвиватися?

Інтелектуально розвиватись звичайно потрібно. Наскільки мені відомо в академії Барселони величезну увагу приділяють на рівень шкільного навчання та слідкують за тим щоб діти добре навчались. І взагалі інтелектуальна людина це цікава людина і гарний співрозмовник

За якими футбольними в Україні ти слідкуєш?

Зараз буду слідкувати і вболівати за Кременем))). Звичайно слідкую за всіма чемпіонатами. Колос до вподоби, Зоря Луганськ.

Який вид відпочинку до вподоби твоїй родині?

Як відпочивати? Звичайно це подорожі. Але через пандемію це складно зараз

 Чи маєш ти улюбленого письменника та книгу?

З приводу письменників і книг. Це мій мінус величезний. Дуже мало часу приділяв читанню, можливо зараз спробую це надолужити

Що тебе мотивує до підкорень нових вершин?

Мотивує звичайно прагнення розвиватися. Люблю пізнавати щось нове і виконувати завдання з якими раніше не стикався.

P.S Ще раз хочу подякувати всім хто пройшов зі мною цей шлях і звичайно ми ще побачимось!!!